Знайдено найдовший в Японії меч

0
87

Японські археологи в ході розкопок стародавньої гробниці в районі міста Эбино на острові Кюсю виявили два довгих давніх меча. Предмети були знайдені в похованні VI ст. Довжина одного з мечів становила понад 150 див. В даний момент збережена частина має довжину 142 див. За словами дослідників, це самий довгий меч із всіх коли-небудь виявлених в похованні на території Японії. Розкопки гробниці no. 139 проводилися в період з 2014-2015 рр.


Shunsuke Nakamura

Мечі були знайдені поруч з останками людини, який, судячи з артефактами, мав високий соціальний статус. Якщо перший меч відрізнявся своєю видатною довжиною, то другий виділявся майстерною рукояттю, покритою шкірою ската.

 Ebino city government
Ebino city government

Археолог Тацуя Хашимото з Музею університету Кагосимы вважає, що похований в похованні людина могла перебувати на службі у чиновника, близького до яматоскому монарху.

Крім мечів в гробниці було знайдено інша зброя і збруя. Піхви самого довгого меча прикрашала дорога тканина – «татенишики» – особливим чином плетена тканина, що нагадує жакардову. В даний час відомо лише чотири зразка такої тканини періоду Ямато.

меч с кожей ската

Дослідники вважають, що самий довгий меч був подарунком. Крім цього меча був виявлений ще один меч довжиною приблизно 85 см з заокругленим навершшям з срібла. Його ручка була вкрита шкірою ската. Це найдавніший знайдений на території Східної Азії предмет, який був оздоблений шкірою цієї риби. Фахівці вважають, що даний меч був виготовлений на території стародавнього королівства Пекче, що існувала на Корейському півострові.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here