Знайдено нове давньоримське зброю залякування

0
77

Близько 1,8 тис. років тому римські війська використовували випускаються з пращі свистячі кулі. Вони не тільки могли налякати супротивника, але і завдати ворогові серйозних втрат. Про це повідомляють археологи, що проводили розкопки в районі пагорба Бернсварк на південно-заході Шотландії.

Кулі були відлиті зі свинцю. Кожна з них важила близько 30 р. Кулі мали отвори діаметром 5 мм, завдяки яким у польоті вони видавали свистячий звук. Римляни використовували таку зброю для захисту розташованого на пагорбі зміцнення у II ст. н. е., повідомляє Live Science.

Свистячі кулі були менше звичайних пращных куль, тому дослідники припустили, що вони запускалися відразу по кілька штук.

свистящие пращные пули

Пращные кулі широко використовувалися римськими військами по всій Європі. Найбільші кулі були розміром з лимон і важили до 60 р. Крім свистячих куль в районі пагорба Бернсварк були виявлені у великій кількості і звичайні пращные кулі. За словами археологів, кожна п’ята куля була свистящей.

До теперішнього часу римських свинцевих куль на території Європи не знаходили. Схожі кулі з отворами, тільки керамічні, були знайдені в Греції. Ці снаряди датували III – II ст. до н. е. Багато археологи припустили, що в отворах знайдених в Греції куль була отрута.

Вчені провели декілька експериментів з використанням близько 100 копій свистячих куль, виявлених у Шотландії. Фахівці прийшли до висновку, що застосування подібних снарядів, начинених отрутою, малоймовірно. За словами дослідників, отвори були занадто малі, крім того, вони не гарантували зіткнення отрути з шкірою.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here