Знайдений убитий бумерангом древній житель Австралії

0
70

В Австралії знайдені рештки людини, який, можливо, був убитий ударом бумеранга в голову. У який жив 800 років тому аборигена виявлена довга тріщина довжиною близько 15 см, повідомляє Livescience.

Скелет людини, якій дослідники дали ім’я Каакутйя (старший брат на мові народу «Baakantji»), було знайдено два роки тому на березі річки на території Національного парку Турале в Новому Південному Уельсі. Чоловікові було від 25 до 35 років. Дослідники з’ясували, що в його останню трапезу входили раки і поссуми.

Череп чоловіка був немов розрізаний з правого боку від лобової кістки до щелепи. Зазвичай такі рани наносяться гострим металевим зброєю. Однак радіовуглецеве датування показало, що Каакутйя загинув у середині XIII століття, за 600 років до того, як європейці привезли до Австралії металева зброя. На думку дослідників, подібну рану чоловік міг отримати від удару гострого краю дерев’яного бумеранга. Фахівці поки не можуть з певністю сказати, чи була ця рана смертельна або чоловік загинув від втрати крові. Як вважають вчені, атака була несподіваною для загиблого, оскільки на його руках не було виявлено будь-яких ран, які могли б свідчити про те, що він встиг підставити руки для захисту від удару.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here