Зроблені нові знахідки на місці корабельної аварії антикитерского

0
73

Міжнародна група археологів виявила нові артефакти під час дослідження корабельної аварії біля грецького острова Антикітери, яке відбулося приблизно в 65 р. до н. е. в Егейському морі.

Дослідники під керівництвом фахівців з міністерства культури Греції та інституту WHOI підняли на поверхню близько 60-ти артефактів, в тому числі золоті прикраси, скляний посуд, бронзове спис статуї, частини мармурових скульптур, керамічні судини.

Одним з найцікавіших об’єктів виявився артефакт, який, ймовірно, використовувався для захисту великого судна від нападів піратів. Під час обстеження дна археологи також підтвердили факт аварії другого вантажного судна недалеко від першого.

Фрагменти першого корабля були виявлені добывавшими губки нирцями в 1900 році. Крім мармурових статуй і різних артефактів був піднятий із дна унікальний Антикітерський механізм, який сьогодні називають першим комп’ютером. У 1976 році команда Жака-Іва Кусто провела нове дослідження місця аварії, виявивши понад 300 об’єктів, у тому числі останки людей, що знаходилися на борту судна.

Під час недавнього дослідження була складена з використанням робота карта дна, охоплює ділянку площею 10,5 тис. кв. м. Після цього до вивчення дна приступили дайвери, яким довелося спускатися на глибину 52 метри для того, щоб підняти знайдені артефакти на поверхню.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here